20210623172132.JPG, фото
23 червня 2021 року

У Луцьку вшанували пам’ять арештантів Луцької тюрми

Щороку 23 червня в обласному центрі Волині вшановують пам’ять в’язнів Луцької тюрми, які потрапили у смертоносні жорна кривавої машини сталінського режиму. 23-24 червня 1941 року на території Луцької тюрми, органами НКВД було розстріляно кілька тисяч ув’язнених.

Архівні документи свідчать, що на 10 червня 1941 року у Луцькій в'язниці утримувалося 2 117 ув'язнених. Серед них – патріотично налаштована молодь, активісти Організації українських націоналістів, священнослужителі, представники наукової та творчої інтелігенції. Без суду і слідства керівництво тюрми наказало знищити арештантів.  Всю ніч тривали розстріли.

Сьогодні ж, у 80-ті роковини страшної трагедії представники обласної, міської влади та небайдужа громадськість пройшли скорботною ходою по вулиці Кафедральній, поклали квіти до пам'ятних знаків та місць розстрілу бранців Луцької тюрми, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

За дорученням голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка, участь заході взяв заступник голови ОДА Анатолій Костик.

«Сьогодні цей майдан пам’ятає все. І коли б каміння могло говорити, розповіло б про події того страшного дня, коли тут пролилося стільки невинної крові. Розповіло і те, що ми й сьогодні не знаємо. Що збирають по крупинках історики й краєзнавці, – розповіла ведуча скорботного заходу. – Наш обов’язок – пом’янути усіх тих, хто лежить тут».

Потому представники духовенства на чолі з Митрополитом Луцьким та Волинським Михаїлом відправили панахиду за загиблими.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації