20210904131718.JPG, фото
04 вересня 2021 року

У обласному центрі Волині – свято: лучани відзначають День міста

З нагоди Дня міста Луцька сьогодні, 4 вересня, в обласному центрі Волині відбулися ряд масових заходів за участю керівництва області та міста, духовенства, почесних гостей та громадськості. Привітати лучан на урочистості, що пройшли на Театральному майдані міста, завітав і голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко.

«У житті кожного з нас є багато свят, як особистих, так і офіційних, але є свята, які займають окреме місце в наших серцях. Без сумніву, одним із таких є День нашого міста. Він об’єднує всіх, кому дорогий Луцьк, хто ту народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитися назавжди у місті з особливим колоритом, традиціями і славною історією. У такий день ми всі відчуваємо себе частинкою великої родини»,  – промовила ведуча, розпочинаючи свято.

Опісля вона зазначила, що історію міста писали лучани різних поколінь і в різні часи. Але сьогодні ми маємо можливість вчитись, працювати і святкувати завдяки нашим захисникам, учасникам бойових дій на Сході України.

Відтак, усі присутні вшанували пам'ять полеглих героїв хвилиною мовчання. Також від учасників урочистостей поклали квіти до фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за єдність України».

Слід зазначити, що у День міста трьох лучан посмертно нагороджено відзнаками «Почесний громадянин Луцької міської територіальної громади». До слова, усі вони – захисники України, які загинули під час бойових дій на сході нашої держави. Відтак, почесне звання присвоєне Віктору Мельничуку, Віктору Лахаю та Максиму Пасичнюку.

Окрім того, Звання «Почесний громадянин Луцької міської територіальної громади» цьогоріч присвоєно заслуженому діячу мистецтв України, народному артисту України, художньому керівнику камерного оркестру «Кантабіле» Волинської обласної філармонії Товію Рівцю.

Учасників урочистостей привітали керівники міста та області.

Зі словами привітань до учасників заходу звернувся також голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко.

«Радий вітати вас з Днем міста Луцька – одного з древніх та історичних міст України, – зазначив Юрій Погуляйко. – Сьогодні Луцьк іде «в ногу з часом». За темпами розвитку і масштабами перетворень місто гідно конкурує з іншими обласними центрами. Воно гармонійно поєднує в собі історичні здобутки та європейські стандарти. Ми бачимо, як швидкими темпами розбудовується інфраструктура, місто стає все більш привабливим для туристів та інвесторів.      Але особливої поваги викликають люди, які тут живуть, працьовиті та привітні. Для усіх них Луцьк став затишною домівкою, де всі живуть однією дружною родиною».

Окрім того, як зауважив очільник області, у 15-му столітті в Луцьку відбувалися знакові події для всієї Європи, серед яких і з’їзд європейських монархів, який істотно вплинув на майбутній розвиток тогочасного міста. У 2029 році буде відзначатися 600-річчя з’їзду європейських монархів. Аби відзначити цю дату на належному рівні, Юрій Погуляйко найближчим часом звернеться до Офісу Президента та Уряду, щоб створити оргкомітет з відзначення цієї події на державному рівні і спільно з міською та обласною владою вже приступити до підготовки.

Тож вітаючи лучан з Днем міста, Юрій Погуляйко побажав миру та злагоди, здоров’я та благополуччя.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації