20210903192333.jpg, фото
03 вересня 2021 року

В ОДА обговорили план розвитку Волинського госпітального округу

Надання пріоритетних медичних послуг населенню з кардіології, неврології, хірургії, акушерства та інших, а також забезпечення достатньої кількості ліжко-місць у профільних закладах охорони здоров’я проаналізували на нараді під керівництвом заступниці голови облдержадміністрації Людмили Тимощук.

Нагадаємо, з метою забезпечення територіальної доступності якісної медичної допомоги населенню в Україні було створено госпітальні округи. Відповідно до Постанови КМУ від 27.11.2019 р. № 1074 «Деякі питання створення госпітальних округів», обласна Госпітальна рада спільно з представниками Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» опрацьовує план розвитку Волинського госпітального округу на 2021-2023 роки та його технічне забезпечення.

Сьогодні, 3 вересня 2021 року, під головуванням заступниці голови ОДА Людмили Тимощук та за участю координатора Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» у Волинській області Ігорем Ващенюком в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації відбулась нарада з обговорення напрацьованих результатів. Зокрема, увага експертів була зосереджена на забезпеченні закладів охорони здоров’я достатньою кількістю ліжко-місць. Особливо в установах, що надають пріоритетні послуги населенню (кардіологія, неврологія, хірургія, нейрохірургія, кардіохірургія, судинна хірургія, ортопедія і травматологія, акушерство і гінекологія та неонатологія).

Крім того, під час обговорення Людмила Тимощук детально зупинилась на маршрутизації потоку пацієнтів між лікувальними закладами, тобто визначенні діагнозу хворого та його скерування саме в ту лікарню, де йому терміново нададуть висококваліфіковану професійну допомогу.

«Маршрутизація є одним із пріоритетних напрямів реформування медичної галузі і важливою складовою порятунку не тільки здоров’я, а й життя пацієнтів, – підкреслила заступниця очільника області».

Відтак, пропозиції за результатами засідання Госпітальної ради при Волинській облдержадміністрації будуть надіслані на затвердження в МОЗ України та Кабінет Міністрів.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації