20211201124619.jpg, фото
01 грудня 2021 року

Всеукраїнський референдум – унікальний вияв єдності українців у прийнятті історичного рішення

Привітання голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка з 30-ою річницею Всеукраїнського референдуму щодо підтримки набуття незалежності Україною

30 років минуло відтоді, як у політичному календарі української держави з’явилась знаменна історична дата – 1 грудня 1991 року. У цей день на Всеукраїнському референдумі наш народ зробив свій вибір і остаточно утвердив державну незалежність України.

Цей пам’ятний день назавжди залишиться для нас і прийдешніх поколінь моментом істини, унікальним виявом єдності у прийнятті історичного рішення. Понад 90 відсотків громадян, які брали участь у референдумі, сказали «так» Акту проголошення державної незалежності України.

Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян. На Волині «за» проголосували понад 95 відсотків громадян.

Всеукраїнський референдум ознаменував новий відлік часу в новітній історії світу – появу на політичній карті ще однієї незалежної європейської держави – Україна. У цій знаменній події – торжество історичної справедливості, здійснення одвічної мрії усіх поколінь українського народу, результат тривалої, жертовної боротьби українців за волю і незалежність, за право стати рівними серед європейських народів, бути господарем на своїй рідній землі та мати свою незалежну державу.

Для кожного з нас та для суспільства в цілому важливо і цінно, що наша держава постала без насильства і соціальних потрясінь, а внаслідок демократичного волевиявлення своїх громадян. Це ще раз засвідчує особливість українського менталітету, миролюбність та мудрість нашого народу, його бережливе ставлення до власної державності.

Три десятиліття, що минули після референдуму, суттєво змінили українське суспільство. Внаслідок радикальних перетворень, сутність яких визначив перехід від тоталітаризму до демократії, від планової економіки до ринкових відносин, від ідеологічного диктату до багатопартійності та свободи слова, – Україна утвердилася як демократична правова європейська держава.

Щиро вітаю усіх волинян зі знаменною подією. Зичу здоров’я, миру, добра, злагоди, впевненості та оптимізму на шляху розбудови української держави.

Переконаний, що і надалі спільними зусиллями кожного з нас, ми зможемо захистити свою землю, свою державу від ворожих посягань, вибороти мирне майбутнє українського народу та забезпечити повноцінне входження України до європейського співтовариства. 

Слава українському народові!

Слава Україні!

Голова обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко