20210924175800.JPG, фото
24 вересня 2021 року

За останню добу проведено близько 4 тис. щеплень, - головний державний санітарний лікар області

Стан епідситуації та вакцинації на Волині – основні питання, що розглянули на позачерговому засіданні Волинської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулась сьогодні, 24 вересня 2021 року.

Як відомо, з 23 вересня на території України встановлено «жовтий» рівень епіднебезпеки, котрий передбачає посилення карантинних обмежень. Так, за дорученням голови ОДА Юрія Погуляйка, його перший заступник Сергій Мовенко провів засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, аби вжити заходів із покращення рівня вакцинації та епідситуації в області.

Зокрема, як повідомила головний державний санітарний лікар області Наталія Янко, в нашій області епідемічна ситуація стрімко погіршується. Станом на сьогодні ми залишаємося у «жовтій» зоні епіднебезпеки на підставі перевищення кількості нових випадків на 100 тис. населення (167 при рекомендованому 75 на 100 тис. населення) та перевищення коефіцієнта виявлення нових випадків (12,5 % проти 4% рекомендованих для «зеленої» зони). Також на сьогодні відбувається перевищення показника динаміки рівня госпіталізації, що становить 51 %, і в разі його перевищення упродовж трьох днів нас очікує «помаранчева» зона.

«Волинська область відноситься до одного із регіонів, де ріст захворюваності відбувається найінтенсивніше. За останній тиждень ріст становить 61 %. Найбільше занепокоєння на сьогодні викликає захворюваність у Луцькій територіальній громаді, де тижневий приріст захворюваності становить 55 %, та потребує впровадження заходів, направлених на стабілізацію та локалізацію епідемічної ситуації», - зазначила Наталія Янко.

Тож головний державний санітарний лікар області вкотре наголосила, що вакцинація на сьогодні є найефективнішим способом протидії COVID-19.

Так, за інформацією Наталія Янко, за останню добу проведено близько 4 тис. щеплень, в т.ч. першою дозою – понад 3 тис. особам, та другою – близько 1 тис.

До слова, як відзначила начальник управління освіти й науки облдержадміністрації Людмила Плахотна, нині активно розпочали вакцинуватися саме педагогічні працівники, адже «жовта» зона передбачає значні обмеженні саме для закладів освіти.

«Станом на сьогодні загальний показник вакцинації працівників закладів освіти становить 57 %. Вчора він становив 52 %. Тобто, щодня значне число освітян щеплюються. Для прикладу, за останню добу вакцинувалося 1309 осіб», - поінформувала головна освітянка області.

Нині 271 заклад навчається за дистанційною формою, а 299 (52,1 %) закладів загальної середньої освіти – у звичному режимі.

Відтак, за результатами засідання члени регіональної комісії вирішили посили заходи з комунікацїі щодо інформаційної кампанії по вакцинації від COVID-19 на регіональному рівні, у тому числі на рівні територіальних громад та старостинських округів

Своєю чергою, головам районних державних адміністрацій, сільським, селищним, міським головам територіальних громад доручено та забезпечити вакцинацію працівників закладів освіти, в тому числі за допомогою виїзних мобільних бригад, у разі відсутності в закладах освіти постійних пунктів щеплень та здійснювати щоденний моніторинг кількості вакцинованих працівників закладів освіти.

Також необхідно інформувати та активного запрошувати до вакцинації не лише працівників закладів освіти, учасників освітнього процесу, а також членів їх сімей до пунктів щеплень в закладах освіти та під час роботи виїзних мобільних вакцинальних сесій.

Окрім цього, посилять й контроль за дотриманням за виконанням обмежень, що визначені Постановою, головне управлінню Держпродспоживслужби в області спільно з Головним управлінням Національної поліції.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації