20210603180452.jpg, фото
03 червня 2021 року

Здорожчання проїзду в приміських, міжміських, внутрішньообласних автобусних маршрутах: Волинська ОДА не регулює вартість проїзду

Днями в області відбулося підняття тарифів на перевезення у приміських, міжміських та внутрішньообласних маршрутах загального користування майже у всіх напрямках області.

Здорожчанння проїзду відбулось у зв’язку з тим, що тарифи на перевезення підняли безпосередньо перевізники.

Так, раніше діяла постанова КМУ, де передбачалося регулювання вартості проїзду обласною державною адміністрацією. Потім у цю постанову були внесені зміни, якими цю норму виключили.

Як повідомила т.в.о. начальника управління транспорту та зв’язку облдержадміністрації Наталія Пивовар, на сьогодні перевізники самостійно встановлюють вартість проїзду, проводять розрахунки, які може перевірити лише Антимонопольний комітет.

«Нам перевізники пишуть заяву, що планують підвищити вартість проїзду, вказують з якого числа, і надають завірені тарифні сітки. Тобто, нас письмово про це попереджають. Для прикладу, це були написані минулого тижня заяви, де повідомлялося про підвищення тарифу з 1 червня 2021 року. Рожищенський, ківерцівський, ковельський напрямки вже повідомили про підняття», - зазначила Наталія Пивовар.

Щодо приміських маршрутів, то в населених пунктах, які перейшли до Луцької територіальної громади, організатором перевезень виступатиме Луцька міська рада. Тобто, як тільки закінчиться термін дії договору, який укладений між облдержадміністрацією та перевізником, то відразу автоматично цей маршрут переходить до Луцької територіальної громади, де виконком має право регулювати вартість проїзду в міських маршрутках.

Слід зауважити, що згідно постанови КМУ перевізник, котрий має автобусний маршрут у приміських населених пунктах, має право продовжити договір з обласною державною адміністрацією ще на 5 років. Для цього є відповідні умови, котрі він повинен виконати (для прикладу придбати новий транспортний засіб), після чого розглядається заява перевізника з документами на продовження. І термін дії договору може бути продовжений ще на 5 років.

Однак, станом на сьогодні обласна державна адміністрація не продовжила ще ні одного зазначеного договору щодо приміського автобусного маршруту.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації